Kış Bahçesi Victorian Tipi Çatı

Victorian tipi çatı, genel itibari ile kış bahçelerinin vazgeçilmezi olan çatı formudur. Bu çatı formunun görünüş itibari ile 3 ya da 5 ön cepheden oluştuğunu söylemek mümkündür. Bunun temel nedeni ise günümüzün teknolojik gelişmişliği göz önünde bulundurularak, hem enerji tasarrufunun yer aldığı hem de ömür boyu bakımın olmadığı bir çatı formunu mümkün kılmasıdır. Yani işlevi çok zahmeti ise az bir çatı formu arayan kişilerin, Victorian tipi çatıyı beğenmeleri muhtemeldir. Kış Bahçesi Fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Victorian Çatı Nedir?

Victorian tipi çatı, genel itibari ile 3 ila 5 farklı cepheden oluşan, bu cephelerin her biri ile de ışığın daha kolay ve etkili bir şekilde iç mekana alınmasını, alınan ışığın ise homojen bir şekilde nüfuz etmesini mümkün kılar. Var olan cephe sayısı 3 ya da 5 hangisi olursa olsun, cephelerin boyutları genel olarak eşit olur. Yani bir cephenin başka bir cepheden büyük olduğu görülmez. Bu durum, yalnızca sekizgen olarak seçilen cephelerde mümkün kılabilir. Bu bağlamda geniş bir kış bahçesialanına sahip olan kişilerin, Victorian çatı sekizgen cepheli olanları seçmeleri gerekir.

Victorian tipi çatı başta olmak üzere, bulunduğu yerin iklim koşulları ve evin genel durumu göz önünde bulundurularak “profesyonel” bir ekip ile çalışmak isteyen kişilerin Eta Kış Bahçesi ile iletişime geçmeleri mümkündür.

 


Victorian Tipi Çatı Avantajları Nelerdir?

Tek eğim çatı bağlamında tercih edilirliği arttıran temel iki unsur, aşağıda verildiği gibidir.

  1. Victorian tipi çatı genel itibari ile 3 ya da 5 cepheden oluşur.
  2. Cephe sayısının fazla olması, ışığın alınabilirliğini arttırır. Bu sayede içeri homojen dağılan ışık iç ortamın daha aydınlık olmasını sağlar.
  3. Yukarıda da belirtilmiş olunduğu üzere, Victorian tipi çatı ortalama 5 cephesi bulunan bir çatı çeşididir. Bu çatı çeşidinin ışığı içeri homojen bir şekilde dağıttığı bilinir. Homojen dağılmış ışık ise iç ortamı aydınlatmak için gerekli olan enerji miktarının düşürülmesini mümkün kılar ve bu sayede enerji tasarrufu sağlar.
  4. Victorian tipi çatı, genel itibari ile bakım isteyen bir çatı formu değildir. Yani diğer çatı formlarının aksine, Victorian tipi çatıda ömür boyu bakım gerekmediğini söylemek mümkündür.

 

Teklif İste