Kış Bahçesi Gölgelendirme Sistemleri

Kış Bahçesi Gölgelendirme Sistemleri

Kış bahçeleri, insanların kış aylarında da dış ortam ile iletişim ve etkileşim halinde olmalarını mümkün kılan ve bu doğrultuda geliştirildiği bilinen bahçe türleridir. Yani bu bahçe türleri ile “ soğuk “ olgusundan uç boyutlarda etkilenmeden, tam anlamı ile ev sıcağında dış ortam ile etkileşimde olmak mümkündür. Ancak, kış bahçelerinin kullanım alanları kış ayları ile sınırlı değildir. Yani genel önlemler alındıktan sonra, kış bahçelerinin yaz aylarında da kullanabildikleri bilinmektedir. Bu önlemlerin en yaygını ise çatı gölgelendirme sistemleridir.

Gölgelendirme Sistemleri ve Eta Kış Bahçesi Kalitesi

He yıl farklı bir gölgelendirme sistemi yaptırmak yerine, mekanın genel yapısına uygun, renk skalası ise geniş olan bir gölgelendirme sistemi yaptırmak isteyen kişilerin, Eta Kış Bahçesi ile iletişime geçmeleri ve bu profesyonel destek almaları mümkündür.


Çatı Gölgelendirme Sistemi Nedir?

Çatı gölgelendirme sistemleri, kış bahçelerinin yaz aylarında da kullanılmasını mümkün kılan ve bu bağlamda yaz aylarının kavurucu sıcağından insanları koruyan sistemlerdir. Bu sistemlerin iki farklı formu mevcuttur. Bu formlar ise şu şekildedir;

  • Çatı Gölgelemeleri
  • Dikey Gölgelemeler

1.Kış Bahçesi Çatı Gölgelemeleri

Yapının bulunduğu yerin konumuna bağlı olarak değişmek koşulu ile, evlerin ya da kış bahçelerinin genel itibari ile çatıdan güneş aldıklarını söylemek mümkündür. bu bağlamda çatısı cam formda olmayanlar için herhangi bir sorun yoktur. Ancak, cam forma çatısı bulunan ya da en azından şeffaf çatı yaptırılmış olunan kış bahçeleri için sorunun boyutu fazlasıyla yüksektir. Çünkü her şeyden önce yaz aylarında günün belirli saatlerinde kış bahçesinde oturmak mümkün olmayacaktır. Bu da insanların herhangi bir kısıtlamaya maruz kalıyor olmaları anlamına gelen bir durumdur. Bu durumun giderilmesi için ise çatının üzerinin gölgelendirme sistemleri ile kaplanması mümkündür.


2.Kış Bahçesi Dikey Gölgelendirme

Yine yapının bulunduğu yerin konumuna bağlı olarak değişmek şartı ile, bazı yapıların yatay olarak yani yan duvarlardan ışık aldığını söylemek mümkündür. Bu özellikle kış bahçeleri için ciddi derecede sorun teşkil eden bir durumdur. Bu sorunun ortadan kaldırılması ise, yine Eta Kış Bahçesi dikey gölgelendirme sistemleri ile mümkündür.

Teklif İste