Kış Bahçesi Edwardian / Georgian Çatı

Avrupa esintilerinin olduğu, hem modern, hem şık hem de fonksiyonel bir çatı arayışında mısınız? O zaman Edwardian / Georgian Çatı tam size göre! Çünkü Edwardian / Georgian Çatı, adeta zanaatkarların “ baş yapıtı “ olarak bilinen bir çatı formu. Bunun temel nedeni ise, hem Avrupa dizaynının ilham alınmış olması hem de üstün mühendislik bilgisi ve yine üstün ürün kalitesi gerektirmesi.

Edwardian / Georgian Çatı Nedir?

Edwardian / Georgian Çatı, hem modern yapısı, hem yüksek performans, hem dayanıklı yapı hem de minimum kesilmiş görüntü imkanı sunan bir çatı formudur. Bu çatı formunun tasarımlarında genel olarak Klasik Avrupa esintilerinin / dizaynın göründüğünü söylemek mümkündür. Özellikle eve sonradan eklenen kış bahçesi aykırı, bağımsız ve bütünlüğü bozan görüntüsünün yok edilmesi için, bu çatı formunun tercih edildiği görülür. Bunun temel nedeni ise, hatlarının düzgün, kontörlü profillerinin yumuşak olmasıdır.

 


Edwardian / Georgian Çatı Avantajları Nelerdir?

Tek eğim çatı bağlamında tercih edilirliği arttıran temel iki unsur, aşağıda verildiği gibidir.

  1. Edwardian / Georgian Çatı formu, genel olarak zanaatkarların baş yapıtı olarak görülen bir çatı formudur. Çünkü dış görüntünün fazlasıyla dikkat çekici olduğunu söylemek mümkündür. Yani evinde hem modernizmin hem de Klasik Avrupa dekorasyonlarının esintilerini bir arada görmek isteyen kişilerin, bu çatı formunu yaygın olarak seçtikleri görülmektedir.
  2. Edwardian / Georgian Çatı, bölmeli yerlerinin az olması ile bilinen bir çatı formudur. Yani kış aylarını bahçesini ya da dışarıyı izleyerek geçirmek isteyen, yağan kara adeta dokunuyormuş gibi olmayı hayal eden kişilerin, görüntü önünde herhangi bir engel görmeden istek ve hayallerini gerçekleştirmeleri Edwardian / Georgian Çatı ile mümkündür.
  3. Edwardian / Georgian Çatı yapılırken hem yüksek mühendislik bilgisi hem de yüksek ürün kalitesi şartları aranır. Bunun temel nedeni ise iki tanedir. İlki, görüntünün olabildiğince iyileştirilmesidir. İkincisi ise görüntü iyileştirilirken, işlevin göz ardı edilmemesidir. Yani Edwardian / Georgian Çatı hazırlanırken, görüntünün olduğu gibi, işlevin de farkında olunduğunu söylemek mümkündür. Çünkü bir ürün dayanıklı ya da işlevsel olmadan güzelliğinin, güzel olmadan dayanıklılığının ya da işlevinin önemsenmeyeceği herkesçe kabul edilmiştir.

 

Teklif İste