Kış Bahçesi Çatı Gölgelemeleri

Güneş ışınları, gerekli önlemler alındıktan sonra insan sağlığı için gereklidir. güneşe hiç çıkmayan kişilerde zamanla halsizliklerin, sürekli uyku problemlerinin ve bu bağlamda sağlıksız bir yapının meydana çıktığını söylemek mümkündür. daha sağlıklı bir yapıya kavuşmak için ise dozunda güneş ışığı görmek yeterlidir. Çünkü dozunda olmayan güneş ışınları da en az hiç alınmayan güneş ışınları kadar sağlıksız ve zararlıdır. Bu bağlamda evin gölgelendirme sistemlerinin yapılmış olması fazlası ile önemlidir.

Kış ayları için yapılmış olan kış bahçeleri, yaz aylarında da kullanılmaları mümkün olan bahçe türleridir. Yani kişilerin yaz aylarında da kahvelerini a da soğuk içeceklerini alıp, kış bahçesine geçip dinlenmeleri ve ruhsal olarak arınmaları mümkündür. Ancak bunun mümkün olmasını engelleyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurların en yaygın olanı ise güneştir. Çünkü güneş, özellikle şeffaf ağırlı olan kış bahçelerinin adeta korkulu rüyasıdır. Bu korkulu rüyadan kurtulmanın yolu ise çatı gölgelendirme sistemleridir.

 


Çatı Gölgelendirme Sistemi Nedir?

Çatı gölgelendirme sistemi, çatıların fazla güneş almasını ve bu güneşi içeri yansıtmasını engelleyen sistemlere verilen genel isimdir. Bu bağlamsa söz konusu sistemlerin hem çatının kendisini, hem de yapı içerisinde yer alan kişi ya da eşyaları koruduklarını söylemek mümkündür. Söz konusu sistemlerin diğer faydaları ise aşağıda verildiği gibidi. Kış Bahçesi Fiyatları için iletişim formundan bize ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

   

  Çatı Gölgelendirme Sistemi Avantajları Nelerdir?

  Çatı gölgelendirme sistemlerinin avantajları sırası ile aşağıda verildiği gibidir.

  • Güneş, zamanla eşyalarda bir beyazlama meydana gelmesine neden olur. Yani rengi normalde fazlasıyla canlı olan eşyalar, zamanla açık bir renge sahip olabilir. Bu durumdan kurtulmanın, eşyaları her zaman ilk günkü canlılığı ile muhafaza etmenin yolu ise çatı gölgelendirme sistemleridir.
  • Çatı gölgelendirme sistemlerinin bir diğer avantajı, doğrudan çatının kendisi ile ilgilidir. Eta Yapı güvencesi ile tasarlanan ürünlerde genel olarak böyle bir sorun görünmemesine ek, bazı çatı yapılarında zamanla deformasyonların meydana geldiğini ve bu deformasyonların güneş kaynaklı olduğunu söylemek mümkündür. Bu deformasyonların önüne geçip kış bahçesi çatısının uzun ömürlü olmasını sağlamanın yolu ise, yine çatı gölgelendirme sistemleridir.

  Teklif İste